Na portalu prostepromocje.pl znajdziesz aktualnie dostępne promocje, dzięki którym możesz otrzymać bonus pieniężny.

Wszystkie promocję które są tutaj zamieszczone są dokładnie sprawdzone i przetestowane przez autorów bloga. Opisujemy tutaj instytucje które są wiarygodne i wypłacalne! 

 

Skąd biorą się pieniądze w promocjach? – czyli kto za to płaci?

Pieniądze biorą się stąd, że różne instytucje prowadzą swoje działania marketingowe. Celem tych działań jest pozyskanie nowych klientów. Czyli można powiedzieć, że pieniądze biorą się tutaj z budżetów reklamowych różnych firm. Są różne drogi pozyskiwania klientów. Taką najbardziej popularną jest reklamowanie się w środkach masowego przekazu. Oczywiście taka reklama kosztuje.. i firma nie ma gwarancji czy wydane pieniądze się zwrócą, w postaci nowych klientów i większych zysków.

Chodzi o to, że sposobów na pozyskiwanie klientów jest wiele – reklamy masowe, marketing szeptany (każdy – od czasu do czasu – nieświadomie poleca produkty, które uważa za wartościowe), wykorzystanie baz klientów, czy reklama na różnych platformach reklamowych, tj.: Facebook Ads czy reklama za pomocą Google. Jednym ze sposobów pozyskiwania nowych klientów jest właśnie ZAPŁACENIE za to by ktoś stał się klientem. Proponuje się jakiś bonus, który jest zachętą do tego by przetestować usługę firmy. Czyli można powiedzieć, że dochodzi do pewnego rodzaju wymiany. Ty stajesz się klientem, czyli udostępniasz swoje dane osobowe, dzięki czemu firma może się z Tobą skontaktować, np. poprzez maila. W zamian za to otrzymujesz od firmy jakiś prezent, za to że zechciałeś stać się ich klientem, sprawdzić ich produkt.

Podobna sytuacja ma miejsce w lokalnych biznesach. Załóżmy, że otwiera się nowy sklep w Twoim mieście, w Twojej okolicy. By zachęcić klientów przedsiębiorczy właściciele proponują różne rabaty, promocje, obniżki. Chodzi o to by klienci polubili dany sklep i do niego później wracali. Sklep nie zarabia na pierwszych zakupach, zyski pojawiają się dopiero przy kolejnych transakcjach. Jednak koszt zdobycia klienta został poniesiony tylko raz, na początku. Potem to się zwraca. Podobnie jest w przypadku promocji, które są opisywane na tym portalu. Instytucje mają budżety reklamowe, które przeznaczają na pozyskanie klienta. Liczą na to, że w dłuższej perspektywie czasu im się to zwróci.

 

Jakie instytucję organizują promocje dając bonusy na start?

Taki sposób reklamy i pozyskiwania klientów najbardziej rozwiną się przede wszystkim w branżach związanych z finansami. Wynika to pewnie z tego, że jest to bardzo specyficzna i dochodowa branża, w której zdobycie klienta nie jest łatwe. Jednak jeśli klienta już się zdobędzie to często zostaje na bardzo długo. Zastanów się, kiedy ostatnio zmieniałeś swój bank? Dawno temu? Nigdy?

Ponadto instytucje finansowe mają ogromne pieniądze na działania reklamowe. W tej branży ciężko konkurować bez porządnego budżetu reklamowego.

Czyli.. jakie dokładnie instytucje najczęściej wykorzystują tą formę reklamy by pozyskiwać nowych klientów:

BANKI – tutaj przede wszystkim chodzi o konta bankowe. Statystycznie najwięcej można zarobić na promocjach bankowych. Banki mają GIGANTYCZNE budżety reklamowe. Często takie promocje wyglądają tak, że bank płaci określoną kwotę z skorzystanie z jakiegoś produktu – zazwyczaj jest to konto bankowe. Czyli np. bank daje 200 zł klientowi za otwarcie konta, że zapewni w danym okresie wpływ na konto o określonej wartości oraz wykona określoną ilość transakcji płatniczych za pomocą karty. Bonus dla klienta, w tego typu promocjach, wynosi zazwyczaj 100-300zł. Chociaż, od czasu do czasu, zdarzają się promocje gdzie gratyfikacja wynosi niemalże czterocyfrowe kwoty. Pojawiają się też promocje związane z kartami kredytowymi, lokatami oraz kontami oszczędnościowymi.. sporadycznie zdarzają się też promocje gdzie bank płaci klientowi nawet za wzięcie kredytu. Oczywiście określony jest czas i maksymalna kwota. Nie chodzi tutaj o kredyty mieszkaniowe czy hipoteczne – na to nie licz 🙂

APLIKACJE FINTECH – są to firmy, a dokładniej aplikacje mobilne, których celem jest dostarczanie różnych, innowacyjnych rozwiązań, dla sektora finansowego, np. usprawniają proces płatności, dają możliwość wymiany walut, po korzystnych kursach. Można powiedzieć, że ich usługi są podobne do usług bankowych, jednak bankami te instytucje nie są. Chociaż zazwyczaj ich rozwiązania są bardziej przyjazne dla klientów – inaczej nikt by z takich usług nie chciał skorzystać, tylko tak mogą konkurować. W ostatnim czasie nastąpił wysyp tego typu aplikacji, taką najpopularniejszą jest np. Revolut. Promocje tutaj zazwyczaj wyglądają tak, że za ściągnięcie aplikacji i spełnienie jakiś warunków dodatkowych, jak np. zamówienie karty płatniczej, taka instytucja daje jakiś bonus na start. Promocje związane z Fintech-ami cechują się tym, że są łatwiejsze niż te bankowe i przyznanie bonusu odbywa się znacznie szybciej, niemal od razu. Jednak zazwyczaj gratyfikacje są niższe, niż w promocjach bankowych. Wynoszą średnio 25-100 zł. Myślę, że w najbliższym czasie wiele ciekawych promocji Fintech-ów się pojawi, gdyż rynek tych usług jest właśnie w fazie intensywnego rozwoju.

GIEŁDY – czyli instytucje które umożliwiają handel różnymi towarami. Jeśli chodzi o promocję, to te można najczęściej spotkać w przypadku giełd kryptowalut, chociaż też zdarzają się one w przypadku giełd Forex, papierów wartościowych, itd. Instytucje te płacą zazwyczaj za rejestrację na portalu oraz zasilenie swojego konta tradingowego. Giełdy też posiadają ogromne budżety reklamowe, dlatego od czasu do czasu pojawiają się naprawdę ciekawe okazje.

FIRMY POŻYCZKOWE – rynek pożyczkowy w ostatnich latach przeżywa ogromny rozwój. Powstało wiele nowych chwilówek i parabanków. Ogromna w tym zasługa Internetu, dzięki niemu takie instytucje mogą znacząco obniżyć kosztu prowadzenia działalności – nie muszą posiadać fizycznych placówek. Cały proces składania wniosku może zostać zautomatyzowany i dokonany drogą online. Aktualnie na rynku jest mnóstwo firm dających pierwszą pożyczkę całkowicie bez kosztów – co już jest atrakcyjne. Jednak niektóre firmy i banki, od czasu do czasu, idą o krok dalej i organizuję promocje podczas których płacą klientowi za przetestowanie pierwszej pożyczki. Myślę, że takie działania mogą zdarzać się coraz częściej, ponieważ konkurencja na tym rynku jest naprawdę ogromna.. i trzeba szukać różnych pomysłów by przyciągnąć nowych klientów.

INNE INSTYTUCJE – wszystkie promocje, które będą organizowane przez wiarygodne instytucje i będą to promocje na które warto poświęcić czas, również zostaną opisane na blogu.

Pamiętaj! Wszystkie zamieszczane promocję są testowane przez autorów bloga i nie opisujemy promocji które uważamy, że są nieatrakcyjne. Rolą bloga jest przekazywanie informacji, że takie promocje mają miejsce. Jednak decyzję co do skorzystania z każdej promocji podejmujesz Ty! Jeśli masz jakieś pytania, do danej promocji, zawsze możesz zapytać pod danym artykułem, albo skontaktować się z nami poprzez Formularz kontaktowy.

Promocje traktuj jako dodatkowy zastrzyk pieniędzy dla swojego budżetu – pieniądze uzyskane z promocji nie sprawią, że staniesz się milionerem 🙂

Życzymy jak największego zarobku na promocjach

Załoga Prostepromocje.pl 

Close Menu
×
×

Koszyk