Nowa prosta promocja Twisto 50zł – do odebrania!

@PROMOCJA AKTUALNIE NIEDOSTĘPNA

To już IV edycja promocji Twisto. Czeski fintech mimo, że na polskim rynku jest od niedawna, to już zgromadził sporą liczbę klientów. Obecnie jest to ponad 150 tyś. Duża w tym zasługa poprzednich promocji. Jednak nie zamierzają na tym poprzestać. Ruszyła kolejna edycja promocji. Tym razem do zgarnięcia jest BONUS 50zł. Wystarczy, że założysz konto, zamówisz kartę płatniczą oraz wykonasz jedną transakcję bezgotówkową, to wszystko nic nie będzie Cię kosztowało, poza poświęceniem kilku minut. 

UWAGA! Aktualnie ma miejsce też druga, równoległa promocja. Jest dostępna ona dla obecnych klientów firmy. Wiele osób promuje ją w Internecie. W niej możesz otrzymać tylko 30zł (wcześniej było to również 50zł), a więc bardziej korzystne jest skorzystanie z promocji dostępnej na tej stronie. Promocja 50zł jest dostępna tylko dla partnerów reklamowych firmy.

Jak dokładnie skorzystać z tej promocji? Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem, a wszystkiego się dowiesz!

 

Czym jest Twisto?

Jest to firma działająca w branży finansowej, która dostarcza rozwiązań w zakresie płatności. Klienci mogą korzystać z aplikacji mobilnej oraz strony internetowej, z którymi jest powiązana ich wielowalutowa karta płatnicza. Płatności obsługuje Mastecard. 

Jeśli chodzi o produkty, które są dostępne w ofercie firmy.. to mamy wspomnianą już kartę wielowalutową. Płacąc kartą otrzymujesz bardzo atrakcyjne kursy wymiany, firma Twisto nie pobiera żadnych prowizji. Wszelkie przewalutowania odbywają się po kursach Mastercard, czyli są atrakcyjniejsze niż te bankowe. Wszędzie gdzie obsługiwane są płatności Mastercard, możesz płacić tą kartą, a płacąc za granicą unikniesz niepotrzebnych prowizji. 

Ponadto w sklepach z którymi współpracuje Twisto, możesz dokonywać transakcji nawet bez udziału karty. Twisto zapłaci za Ciebie, a Ty tą płatność musisz opłacić w ciągu 21 dni – przelewem, albo BLIK-iem. Usługa ta nazywa się Twisto Pay. Lista dostępnych sklepów, z którymi współpracują, jest dostępna na stronie Twisto. 

Kolejny produkt to limit kredytowy, nawet do 45 dni okresu bezodsetkowego. Działanie tej usługi jest zbliżone do działania kart kredytowych. Jednak Twisto nie jest bankiem, dlatego bardziej pasuje tutaj określenie, karta obciążeniowa. Masz ustalony limit z którego możesz skorzystać. Wszystkie zakupy, z danego miesiąca, masz czas by opłacić, bez żadnych prowizji, do 15 dnia następnego miesiąca.  Limit przyznawany jest na podstawie Twojego oświadczenia, a więc nie jest sprawdzana historia kredytowa w BIK-u.

Najnowszą usługą firmy jest Twisto Spilt. Bardzo ciekawe i przydatne rozwiązanie. Dzięki tej usłudze możesz podzielić dowolny rachunek na różne osoby. Nie jest wymagane by były one użytkownikami Twisto. Powiedzmy, że spotykasz się ze znajomymi, zjedliście wspólny obiad. Zapłaciłeś za niego kartą Twisto, następnie, w aplikacji, możesz ustalić jaką część musi Ci zapłacić każdy z Twoich znajomych. Mogą Ci przelać tą kwotę kartą Twisto, BLIK-iem albo przelewem. 

Twisto zamierza rozwijać się dalej. W planach mają wprowadzenie dostępu do usługi Apple Pay oraz innych kart wirtualnych. 

 

Co musisz zrobić by otrzymać BONUS 50zł? – Instrukcja KROK PO KROKU

Przejdźmy do opisu promocji. Abyś mógł z niej skorzystać musisz być osobą pełnoletnią i przejść pozytywnie weryfikację – Twisto musi przyznać Ci limit kredytowy. Skorzystać z tej promocji możesz do momentu gdy nie zostanie wyczerpana cała pula, czyli 5000 rejestracjiObserwując powodzenie wcześniejszych edycji można spodziewać się, że nastąpi to szybko, a więc lepiej nie odkładać tego na później 🙂

Jak to wygląda po kolei:

1. Wniosek możesz złożyć zarówno przez telefon jak i za pomocą komputera. Przed wejściem na specjalnie przygotowaną stronę promocji zalecam byś wyczyścił ciasteczka, na swojej przeglądarce, oraz wyłączył wtyczki blokujące reklamy. Czasami może to zakłócić odpowiednie zapisanie się kodu promocyjnego. Jednak podczas rejestracji zobaczysz informacje o tym czy wczytał się odpowiedni kod promocyjny – o tym za chwilę.

Czyli aby skorzystać z promocji, wejdź na specjalnie przygotowaną stronę dla partnerów reklamowych (Jest ona tutaj – KLIKNIJ)

2. Na początku zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail oraz ustalenie hasła do zalogowania się na Twoje konto użytkownika, które właśnie zaczynasz zakładać. Następnie powinna pokazać się informacja, że “Kod promocyjny na 50zł został aktywowany”. Będziesz miał też miejsce na wpisanie kodu polecającego, jednak tam nic nie wpisuj! To jest do innej promocji, tej 30zł. Jednak te dwie promocje nie łączą się ze sobą. Jedna wyklucza drugą, więc bardziej atrakcyjna jest ta zaprezentowana na mojej stronie, gdzie otrzymujesz równowartość 50zł. 

Komunikat o 50zł,  który Ci się pojawi powinien wyglądać tak jak na poniższym screenie:

Zostaniesz poproszony o zatwierdzenie odpowiednich zgód. Regulamin promocji precyzyjnie nie wskazuje, które zgody trzeba zatwierdzić. Jednak z tego co wywnioskowałem, zgoda marketingowa jest również wymagana (gdy korzystałem ze wcześniejszej promocji też ją zaznaczyłem). Czyli zatwierdź wszystkie zgody, tak jak na poniższej ilustracji:

3. Następnie należy wypełnić wniosek swoim danymi, które są oczywiście zgodne z prawdą. Chodzi tutaj o imię i nazwisko, adres zamieszkania (żeby był podany taki sam jak masz w swoim koncie bankowym), PESEL, numer telefonu oraz oświadczenie dotyczące Twojej sytuacji dochodowej, jest to potrzebne do tego by firma mogła ocenić czy może przyznać Ci limit kredytowy. 

Odbywa to się tylko na zasadzie oświadczenie pisemnego. Twisto nie prosi o przesyłanie zaświadczeń o dochodach, czy wyciągu z konta bankowego. Tak jak już wspominałem, nie jest też sprawdzana Twoja historia w BIK-u, a więc przyznanie tego limitu nie będzie odnotowane w Twojej historii kredytowej, co w żaden sposób nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Tak jak w potwierdzanych zgodach widać, Twisto sprawdza tylko Twoją wiarygodność w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej SA. Czyli jeśli widniejesz, jako dłużnik, to zapewne Twisto odrzuci Twój wniosek.

4. Następnie wybierasz limit kredytowy o jaki wnioskujesz. Aktualnie możesz wybrać od 1500zł do 10000zł. Twisto może obniżyć wnioskową kwotę jeśli uzna, że przekracza ona Twoje możliwości.

5. Następnie zamawiasz kartę płatniczą. Możesz wybrać sobie jaki chcesz by miała ona kolor. Do wyboru jest żółty i szary. Czasami jest tak, że mimo iż ktoś wybrał żółtą, to otrzymuje szarą. Wynika to pewnie z tego, że żółte cieszą się większą popularnością. Ponadto możesz wybrać sobie, co chcesz by pisało na przedzie Twojej karty. Standardowo nic tam nie będzie. Jeśli jednak zechcesz, może zostać na niej umieszczony jakiś Twój (lub nie Twój), pseudonim – Twisto spełni Twoją prośbę. Ogólnie jest to zwykła karta płatnicza, obsługiwana przez Mastercard, z możliwością robienia również transakcji zbliżeniowych.

6. Ostatnią rzeczą którą musisz wykonać, w procesie rejestracji, jest potwierdzenia Twojej tożsamości. Na szczęście nie trzeba tutaj wysyłać żadnych dokumentów czy wyciągów. Tutaj tożsamość potwierdzasz poprzez wysłanie 1zł na wskazane konto, czyli poprzez dokonanie przelewu weryfikacyjnego za pomocą pośrednika płatności jakim jest firma Blue Media S.A. Możesz też to zrobić za pomocą przelewu tradycyjnego, jednak wtedy weryfikacja potrwa dłużej. Oczywiście ta złotówka zostanie Ci oddana. 

Przelew musisz zrobić za pomocą swojego kona bankowego, którego jesteś JEDYNYM właścicielem – Nie możesz zrobić przelewu z czyjegoś konta! Dzięki temu przelewowi firma Twisto wie, że Ty to Ty, a nie że ktoś podaje się za Ciebie – do tego potrzebna jest właśnie weryfikacja za pomocą Twojego prywatnego konta bankowego. Adres zamieszkania który masz podany w ustawieniach swojego konta bankowego, najlepiej by odpowiadał adresowi który podałeś podczas rejestracji. 

7. Proces złożenia wniosku zakończył się. Teraz musisz zaczekać na informacje od Twisto, odnośnie tego że Twoja tożsamość została potwierdzona i został Ci przyznany limit kredytowy. Zostaniesz poinformowany o tym drogą mailową. Trwa to zazwyczaj 1-2 dni.

8. Gdy już Twoja tożsamość będzie potwierdzona, pozostaje Ci tylko zaczekać na przyjście Twojej karty Twisto. Zazwyczaj trwa to ok. tygodnia, chociaż może to potrwać nieco dłużej.

9. Po przyjściu karty należy ją aktywować. Możesz to zrobić w swoim panelu klienta do którego dostałeś dostęp. Możesz też to zrobić za pomocą aplikacji. U mnie był jakiś problem ze zrobieniem tego poprzez stronę, natomiast w aplikacji udało mi się to zrobić bezproblemowo. Twoja plastikowa karta nie będzie miała podanego kody CVC, jak to zazwyczaj ma miejsce w tego typu kartach, jednak te dane są dostępne na Twoim koncie klienta – może to się przydać gdy dokonujesz płatności kartą poprzez Internet.

10. Ostatnią rzeczą którą musisz zrobić jest wykonanie co najmniej jednej płatności kartą. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu, w stacjonarnych sklepach, albo przez Internet (przez Internet, u partnerów Twisto, możesz płacić nawet bez karty – pisałem o tym wcześniej). Warunek jest tylko taki, że placówka musi obsługiwać płatności kartą Mastercard. 

Premia w wysokości 50zł zostanie Ci wypłacona po zaksięgowaniu tej transakcji. Dostaniesz informacje, na swojego maila. Będziesz też widział przyznane punkty, na swoim koncie w aplikacji Twiso. W zakładce punkty będzie widniała informacja, że otrzymałeś 50 pkt, które możesz wykorzystać do spłacenia dowolnej transakcji wykonanej za pomocą karty Twisto. 1pkt = 1zł. Nie możesz jednak tych punktów zamienić na złotówki i wypłacić w bankomacie, albo przelać sobie je na swoje konto bankowe. 

 

Jak wygląda odebranie nagrody?

By wszystko było jasne, opisze to na przykładzie:

Zarejestrowałeś się w Twisto. Przeszedłeś pozytywnie cały proces rejestracji i weryfikacji, został Ci przyznany limit kredytowy w wysokości 1500zł. Przyszła do Ciebie karta płatnicza, następnie 4 lutego dokonałeś zakupów w sklepie spożywczym na 30zł. Twój limit kredytowy został obniżony do 1470zł i masz do spłaty zobowiązanie 30zł. Po tej transakcji została Ci przyznana nagroda w wysokości 50 pkt. Tymi punktami spłacasz powstałe zobowiązanie 30zł. Zostaje Ci 20 pkt i Twój limit kredytowy znowu wynosi 1500zł.

By bezodsetkowo spłacić zobowiązanie, masz czas do 15 dnia następnego miesiąca, w naszym przykładzie jest to 15 marzec. 1 marca dostaniesz miesięczne zestawienie zobowiązań do spłaty, są to wszystkie transakcje które wykonałeś w miesiącu poprzednim, czyli tutaj będzie to luty. Jednak każde zobowiązanie możesz spłacić od razu, gdy zostanie zaksięgowana transakcja, bez oczekiwania na to zestawienie.  

Następnie w marcu dokonujesz kolejnej transakcji na 25 zł. Twój limit kredytowy zostaje obniżony do 1475zł. Masz czas na bezodsetkową spłatę do 15 kwietnia. Wykorzystujesz pozostałe 20 pkt. Jednak pozostaje Ci jeszcze 5zł do spłacenia, możesz je spłacić przez przelew, ze swojego konta bankowego, albo BLIK-iem – takie możliwości spłaty daje Twisto.

Technicznie wygląda to tak, że logujesz się do swojej aplikacji mobilnej, następnie szukasz swojej dokonanej transakcji (gdy już został wystawiony rachunek, za miesiąc poprzedni, wszystkie Twoje transakcje są zbiorczo zapisane w zakładce “Rachunki”). Następnie wybierasz “Zapłać” i klikasz “Wykorzystaj punkty” . Możesz też opłacić zobowiązanie poprzez przelew lub BLIK-iem. 

Tak to wygląda:

Polecając Ty i polecony otrzymujecie 30 pkt

Twisto daje możliwość polecania ich usługi wszystkim swoim klientom. Twój kod do polecania jest dostępny na Twoim koncie w aplikacji. Jeśli polecisz usługę znajomemu, Ty i on, otrzymacie po 30 pkt.

Podczas rejestracji konta, Twój polecający musi podać Twój kod. Maksymalnie możesz polecić 5 osób. Punkty zostaną doliczone do Twojego salda punktów w Twisto. Jest to inna promocja niż ta zaprezentowana na tej stronie.

Podatek od nagrody?

Warto wspomnieć, że kwota nagrody jest całkowicie zwolniona z podatku dochodowego. Wynika to z zapisów w prawie. Otóż jeśli jednorazowa wartość nagrody jest niższa niż 2000zł, wtedy nie podlega to opodatkowaniu. 

Jak zamknąć konto w Twisto

W każdym momencie możesz zamknąć swoje konto poprzez maila kontakt@twisto.pl. Firma wywodzi się z Czech, jednak support jest również prowadzony w języku polskim. Osobiście nie polecam zamykać konta, gdyż prowadzenie go jest całkowicie bezpłatne, a Twisto będzie bardzo mocno rozwijane w najbliższym czasie i myślę, że jeszcze wielokrotnie zaskoczy nas ciekawymi rozwiązaniami i promocjami. Firma ma ogromny budżet przeznaczony na rozwój. Warto wspomnieć, że chociażby Bank ING zainwestował swój kapitał, by pomóc im w wejściu na polski rynek. 
 

Ile kosztuje obsługa i korzystanie z TWISTO?

  • 0zł – Zamówienie i dostawa karty
  • 0zł – Korzystanie z karty (bez żadnych warunków)
  • 0zł – Użytkowanie konta i limitu kredytowego (do 15 dnia następnego miesiąca)
  • 1500 – 10000 zł – tyle wynosi przyznawany limit kredytowy
  • Brak możliwości wypłaty pieniędzy w bankomacie lub przelewem na konto

Zapraszam do rejestracji w promocji – przypominam, że pula to tylko 5000 nowych kont!

Dodaj komentarz

Close Menu
×
×

Koszyk